Apavisa Archconcept - Myśl przestrzenna

Program Archconcept Apavisy to grupa produktów, która została zaprojektowana z myślą o architektach. Szczególnie tych, którzy dość mają już typowych – płaskich płytek.

Archconcept można podzielić na dwie części – pierwszą, która pozwala na stworzenie trójwymiarowych ścian oraz drugą – skupiającą dekoracje, w kolorach szlachetnych metali. Ale o ile złoto czy srebro, wykorzystane w okładzinach ceramicznych, nie są czymś bardzo wyjątkowym, o tyle płytki przestrzenne – są i to czyni tę część programu szczególnie interesującą.

Fabryka wymyśliła, jak dotąd, dziewięć modeli, które umiejętnie wykorzystane, pozwolą na stworzenie wyjątkowej, unikalnej ściany. Każdy z nich można kupić w rożnych kolorach. I przy każdym z nich stwierdzenie kafelkarza: „te płytki są krzywe” nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Naszym ulubionym wzorem jest model Curve. To pasek ceramiki, w jednym z trzech formatów – 14,75x59 cm, 22,215x88,6 cm albo 29,675x118,8 cm – wygięty tak, że w jego centralnej części tworzy się spore wybrzuszenie. Które sprawia, że płytki te aż proszą się, aby stworzyć z nich coś w rodzaju plecionki na ścianie – bo nikt przecież nie powiedział, że okładzina nie może być ażurowa i wypukła. Ale przeplatanie, jak w koszyku, to nie jedyna rzecz, jaką można zrobić z tymi płytkami – ograniczeniem w wykorzystaniu Curve jest wyłącznie granica wyobraźni osoby, która będzie projektowała ich ułożenie.

Kolejnym ciekawym modelem jest Corner up. W tym wypadku format jest jeden – 60x60, ale za to można wybierać, ile narożników będzie uniesionych do góry. Bo, zgodnie z nazwą, wyjątkowość tej płytki bierze się z tego, że od jednego do czterech rogów płytki jest odgięte na zewnątrz. Mnogość rozmaitych kombinacji jest niemalże nieskończona, a im większa powierzchnia, tym bardziej oszałamiający efekt.

Z jednej strony Archconcept to program zdecydowanie wymagający twórczego i odważnego projektanta. Ale w zamian daje on efekty nieporównywalne z niczym innym, co z kolei sprawia, że jest to szczególne i obiecujące rozwiązanie dla tych, którzy nie boją się po nie sięgnąć. 

autor: mg